Каніфоль соснова в бочках 240 кг
- 160 грн/кг - від 240 кг
Каніфоль - Колофонского смола - крихке, склоподібне, аморфне речовина від темно-червоного до світло-жовтого кольору. </ P>
</ p>
Каніфоль (грец. Πίσσα Κολοφωνία, лат. Colophonia resina) - Колофонского смола - крихке, склоподібне, аморфне речовина від темно-червоного до світло-жовтого кольору. Входить до складу смол хвойних дерев. Являє собою суміш смоляних кислот і їх ізомерів.
Каніфоль отримують з живиці (смолистої речовини (терпентін), що виділяється при пораненні дерев хвойних порід) виправними летючих речовин - скипидару. Звичайне відношення кількості каніфолі до кількості скипидару в сирої смолі 3: 1. У промисловості отримують екстракцією подрібненої деревини органічними розчинниками або перегонкою сирого талової олії. Залежно від методу отримання каніфоль називають соснової каніфоллю, талловим каніфоллю і т.п ..
Каніфоль розчинна в органічних розчинниках (спирті, ацетоні, ефірі, бензолі, хлороформі), нерозчинні у воді. Температура розм'якшення і плавлення залежить від складу (джерела) і коливається в межах 50-70 ° C і 100-130 ° C відповідно. У складі переважають смоляні кислоти (від 80 до 95%), які мають загальну формулу C19H29COOH (основний компонент - абієтинова кислота). </ P>
</ p>
Каніфоль та її похідні застосовують для проклейки паперу та картону, як емульгатор у виробництві синтетичного каучуку, у виробництві гум, пластмас, штучної шкіри, лінолеуму, мила, лаків і фарб, електроізоляційних мастик і компаундів. Широко застосовується в якості флюсу при лудінні і пайку. Крім того, каніфоллю натирають смички струнних смичкових музичних інструментів, взуття балетних танцівників і балерин для запобігання ковзання. Каніфоллю натирали ремінні передачі в старих механізмах, з появою і широким впровадженням механічних натяжителей ременя це застосування практично зникло.
Мелкодісперсний порошок каніфолі застосовують для виробництва димів в кіноіндустрії.
При добавці до лаків на основі твердих смол підвищує їх плинність. Лаки на основі чистої каніфолі дуже м'які і нестійкі. Під дією вологи легко біліють, легко стираються. Сучасні лаки на основі каніфолі виходять за допомогою етерифікації гліцерину каніфоллю, тобто сплавом 6% гліцерину з каніфоллю.
Використовувалася для виготовлення лаку в Італії з IX ст. і називалася Pica greca.
У харчовій промисловості ефіри каніфолі зареєстровані в якості харчової добавки E915. </ p>