Мило рідке 5л в ПЕТ-пляшках № 4
- 68 грн/шт - від 200 шт
Мило - рідкий або твердий продукт, що містить поверхнево-активні речовини. </ P>
Мило - рідкий або твердий продукт, що містить поверхнево-активні речовини, в поєднанні з водою використовується або як косметичний засіб - для очищення та догляду за шкірою (туалетне мило); або як засіб побутової хімії - миючого засобу (мило господарське).
Не слід плутати з мильними продуктами, які виготовляються з синтетичних поверхнево-активних речовин, в основному з нафтових продуктів (лаурилсульфат натрію) і т. д.
В останні роки мило як косметичний продукт масового використання все більше і більше використовується в рідкому вигляді. Тверде мило часто використовується у вигляді авторських виробів. Як побутової хімії використання мила з кожним роком скорочується в усьому світі: споживачі вибирають пральні порошки, засоби для миття посуду тощо. </ P>
В якості сировини для отримання основного компонента мила можуть використовуватися тварини і рослинні жири , жирозаменители (синтетичні жирні кислоти, каніфоль, нафтенові кислоти, талловое масло).
Отримання мила засновано на реакції омилення - гідролізу складних ефірів жирних кислот (тобто жирів) з лугами, в результаті якого утворюються солі лужних металів і спирти.
У спеціальних ємностях (виручених котлах) нагріті жири обмилюють їдким лугом (зазвичай гідроксидом натрію). В результаті реакції в виручених котлах утворюється однорідна в'язка рідина, густеющая при охолодженні - мильний клей, що складається з мила і гліцерину. Зміст жирних кислот в милі, отриманому безпосередньо з мильного клею зазвичай 40-60% [1]. Такий продукт має назву «клейового мила». Спосіб отримання клейового мила прийнято називати «прямим методом».
«Непрямий метод» отримання мила полягає в подальшій обробці мильного клею, який піддають отсолке - обробці електролітами (розчинами їдкого лугу або хлористого натрію), в результаті відбувається розшарування рідини: верхній шар, або мильне ядро, містить не менше 60% жирних кислот; нижній шар - подмильний луг, розчин електроліту з великим вмістом гліцерину (також містить забруднюючі компоненти, що містилися в початковій сировині). Отримане в результаті непрямого методу мило носить назву «ядерного».
Вищий сорт мила - пілірованное, отримують при перетирання висушеного ядерного мила на валиках пілірной машини. При цьому в кінцевому продукті вміст жирних кислот підвищується до 72-74%, поліпшується структура мила, його стійкість до усихання, прогорканию і дії високих температур при зберіганні [2].
При використанні в якості лугу каустичної соди отримують тверде натрієве мило. М'яке або навіть рідке калієве мило утворюється, коли застосовується гідроксид калію. </ P>